Ev Alarm Sistemleri

Hırsızlık, yangın, sağlık, gaz kaçağı gibi durumlarda, siz ister evinizde olun, ister evinizin dışında alarm sistemi devreye girerek evinizi bu gibi durumlardan korur, hızlı bir şekilde müdehale edilmesini sağlar. Ülkemizde hırsızlık olayları giderek artmaktadır.
Aradığınız huzur ve güven ortamını Aykan Güvenlik size getiriyor. Alarm sisteminiz ile sadece hırsızlardan korunmayacak, yangın ve sağlık sorunları gibi acil müdehale gerektiren durumlarda da ambulans ve itfaiyenin evinize gönderilmesini sağlayacaksınız.

 


r1Hırsızlık

Mekanınıza izinsiz bir girişim olduğu durumda öncelikle harici ve dahili sirenler devreye girer. Çıkardıkları 100 desibellik ses ile çevreyi uyaran sirenler, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Alarm Merkezi'ne gelen sinyaller sonrasında sizi ve polisi arayan Alarm Merkezi, olay yerine hızlı müdahele edilmesini sağlar.

 

 

r2Yangın

Şifre paneliniz üzerinde bulunan "itfaiye" butonu, sisteminizde bir ısı/duman dedektörünüz olmasa bile bir yangın durumunda basıp, Alarm Merkezi'ne yangın sinyali göndermenize olanak sağlar. Böylece, yangın ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı düşünmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, güvenlik paketinize dahil edeceğiniz ısı/duman dedektörü ile, oluşabilecek bir yangın durumunu Alarm Merkezi'nin proaktif olarak fark etmesini, sizi ve itfaiyeyi bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

r3Acil Sağlık

Acil bir sağlık durumu ile karşılaştığınız zaman şifre paneliniz üzerinde bulunan "ambulans" butonuna basarak Alarm Merkezi'ne sinyal gönderebilirsiniz. Alarm Merkezi sizi ve ambulansı arayarak, olay yerine hızla müdahele edilmesini sağlar.

 

 

r4Gaz Kaçağı

Güvenlik paketine ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbonmonoksit, doğal gaz ve LPG kaçaklarına karşı önlem alabbilirsiniz. Sisteminizden gelen bir gaz kaçağı sinyali durumunda, Alarm Merkezi sizi ve polisi arayarak, mekanınıza hızla müdahele edilmesini sağlar.

 

 

r5Panik

Mekanınızda olduğunuz bir anda yaşayacağınız bir panik durumunda, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile, şifre paneli üzerinde bulunan "Panik" butonuna basarak, durumu Alarm Merkezi'ne bildirebilirsiniz. Hemen sizi ve polisi arayan Alarm Merkezi en kısa sürede yardımınıza gelinmesini sağlar.

 

 
Keywords: ev alarm sistemleri, akıllı ev sistemleri